A pályázó neve:
Nagykörűért Alapítvány
A projekt címe:
Környezetbarát tábor Nagykörűben
A projekt angol címe:
Environmental camp in Nagykörű
A projekt adatai
A projekt címe
Környezetbarát tábor Nagykörűben
A projekt megvalósításának földrajzi helyszíne(i)
Megye: Jász-Nagykun-Szolnok
Kistérség: Szolnoki
Irányítószám, település és pontos cím: 5065 Nagykörű, Május 1. u. 9.
A projekt megvalósításának ideje
Projektmegvalósítás 2009. november 1. - 2010. szeptember 30. 11 hónap
A projekt összefoglalálsa
A projekt célja:
- A nagykörűi ártér, a Tisza és a Tisza -mente környezeti értékeinek bemutatása, a környezettudatos magatartás és szemlélet kialakítása az általános iskolás gyermekek és családjaik körében.
- A "Természetbarát tábor" megvalósításával a környezetvédelmi szemléletformálás, a gyermekek iskolán kívüli, nem formális környezettudatos nevelésének támogatása.
- A fenntartható fejlődés népszerűsítése, ismeret anyagának átadása, a társadalmi fenntarthatóság kialakítására a tolerancia, a szolidaritás, a másság elfogadásának ösztönzése.
A projekt célcsoportja:
A projekt célcsoportja a megye általános iskolába járó gyermekei (220 fő), köztük a halmozottan hátrányos helyzetű roma fiatalok (50 Fő). A projekt másodlagos célcsoportja a gyermekek családtagjai, valamint Nagykörű lakossága (1.738 fő)
A projekt tevékenységei:
- Projektmenedzsment,
- A Tábor oktatási anyagának kidolgozása: Az Alapítvány és a WWF szakértői kidolgozzák a tábor programját és oktatási anyagát, mely tartalmazza a tiszai élőhelyek bemutatását, a Tisza és a Tisza-mente élővilágának ismertetését, valamit a fenntartható fejlődés ismeretanyagát. A tananyag a terepi fogalakozásokon, interaktív módon segíti az ismeretek elsajátítását. A kidolgozott program 3 év tananyagát tartalmazza.
További feladat az ismeretek összefoglalására a "Környezetbarát ismeretek" című tábori kiadvány elkészítése és havonta megjelenő "Környezeti nevelés" melléklet szakmai anyagának elkészítése a helyi újság számára.
- A tábor PR és marketingstratégiájának kidolgozása és megvalósítása, új marketing eszközök fejlesztése.
- Tábor résztvevők toborzása, kapcsolattartás a partner iskolákkal. Tábor működtetése, képzések fogalakozások megtartása, szabadidős programok szervezése, szállás és étkezés biztosítása (a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek számára a program költségvetésének terhére). A kidolgozott program és tananyag tesztelése, finomítása.
- Nyilvánosság biztosítása